Arda Tatya Randasse - Arda w Drugiej Erze

Mapa Ardy obejmująca Aman (Błogosławione Królestwo) i Ennor (Śródziemie) oraz Numenor, w erze drugiej. Nacisk został położony na Aman i lokalizacje siedzib Valarów, oraz istotne w tym czasie miejsca. To pierwsza (i prawdopodobnie jedyna) tego typu mapa dotycząca Ardy, zrobiona w oparciu o mapy K.W.Fonstad, Encyklopedię Śródziemia R.Foster i dzieła Tolkiena oczywiście, oraz przy pomocy tolkienistów z forum Elendili (szczególne podziękowania dla Przemysława Szulca (Freyr) oraz Mateusza Gwiazdy(Nenya). Wyróznia się dużą dokładnością oraz w ślad za mapą Ennorath, plastycznym potraktowaniem tematu. Tengwar dookoła to fragment z Silamarillionu zapisany w quenyi :
"Przez długie wieki Valarowie cieszyli się światłem Drzew za Górami Amanu, podczas gdy Śródziemie leżało w półmroku pod gwiazdami".

Wymiary mapy: 100x70
Technika wykonania: kredki, ołówek i pióro atramentowe, na bristolu.

Kup mapę / Buy this map:

w serwisie Gurupa.pl (tylko Polska): Arda by Tomasz Kowal

 

Rysuję od najmłodszych lat. W szkole zdarzało się, że niektóre zeszyty miały od tyłu więcej rysunków niż zapisanych lekcji od przodu. Przez lata fascynowały mnie różne sztuki wizualne. Poznałem fotografię, malarstwo, rzeźbę, grafikę komputerową i warsztatową, projektowanie i wiele innych, ale w sercu zawsze miałem rysunek. Zawsze dużą wagę przykładam do warsztatu. Lubię eksperymentować i nie cierpię zamykać się w konwenansach. Jak już coś robię, to robię to dobrze. Kowadło Artblog, to strona którą prowadzę od kilkunastu lat, jeszcze od czasów kiedy w całości pisałem ją ręcznie w htmlu. Robiłem wtedy wpisy na temat technik malarskich nie wiedząc nawet, że była to pierwotna forma aktywności, którą dzisiaj nazywamy blogowaniem. Dziś blogów jest tysiące, mimo to staram się, aby moja strona - podobnie jak twórczość - była rzetelna i autentyczna.

Moje Książki