The COGS

Ta seria rysunków powstała w 2014 roku. Rysowanie takich przypadkowych, posplatanych ze sobą form kolistych ma działanie medytacyjne i relaksujące. Pozatym rysunki te nie angażują tak bardzo świadomego myślenia, tworzą się troche same, jakby podświadomie, dlatego mogę delektować się w tym czasie muzyką. I może to właśnie ona ma jakiś wpłym na ostateczną kompozycję i charakter poszczególnych prac.

Zapraszam do oglądania.

1

cogs 06 web

cogs 06 bh 2 zoom

 

2

cogs 11 web

cogs 11 bh 2 zoom

3

cogs 09 web

cogs 09 bh 2 zoom

4

cogs 07 web

cogs bh 07 zoom

 

Tools and scetches / Narzędzia i szkice

Laikowi wyda się, że do narysowania tej serii wystarczył jakiś cienkopis i komputer z photoshopem. Tymczasem ta niepozorna seria postawiła spore wymogi warsztatowe, o których po krótce teraz wspomnę. Przede wszystkim dobre espresso. Bez tego ani rusz. Następnie równie dobra muzyka oraz dobre słuchawki do jej słuchania. Potem pióra przy pomocy których wykonałem rysunki, oraz atramenty czarne ale w różnych odcieniach. Natępnie przydał się skaner dzięki któremy rysunki zamieniły swoją postać z papierowej na cyfrową. A dalej tablet graficzny za pomocą którego niektóre Tryby otrzymały kolor. Potem jeszcze kosmetyka w Photoshopie.

cogs tools web

 

cogs bh sketches web

Other drawings / Pozostałe rysunki z serii

 

cogs 10 web

cogs 05 web

cogs 04 web

Dziękuje i zapraszam do komentarza

Rysuję od najmłodszych lat. W szkole zdarzało się, że niektóre zeszyty miały od tyłu więcej rysunków niż zapisanych lekcji od przodu. Przez lata fascynowały mnie różne sztuki wizualne. Poznałem fotografię, malarstwo, rzeźbę, grafikę komputerową i warsztatową, projektowanie i wiele innych, ale w sercu zawsze miałem rysunek. Zawsze dużą wagę przykładam do warsztatu. Lubię eksperymentować i nie cierpię zamykać się w konwenansach. Jak już coś robię, to robię to dobrze. Kowadło Artblog, to strona którą prowadzę od kilkunastu lat, jeszcze od czasów kiedy w całości pisałem ją ręcznie w htmlu. Robiłem wtedy wpisy na temat technik malarskich nie wiedząc nawet, że była to pierwotna forma aktywności, którą dzisiaj nazywamy blogowaniem. Dziś blogów jest tysiące, mimo to staram się, aby moja strona - podobnie jak twórczość - była rzetelna i autentyczna.

Moje Książki