Poradnik Początkującego Wikliniarza

  • Published in Blog
  • Hits: 2268
  • Drukuj, E-mail

Kiedy kilka dobrych lat temu gdy kończyłem pracę nad tym niepozornym i w gruncie rzeczy niszowym poradnikiem, skierowanym głównie do uczestników warsztatów wikliniarskich, nie spodziewałem się, że wkrótce wyprzeda się cały nakład. Niewielki nakład bo tylko 500szt, ale jednak. Zważywszy, że nie miał on właściwie żadnej promocji ani kanału sprzedażowego byłem naprawdę mile zaskoczony jego popularnością i dobrymi opiniami. Niemniej nakład się wyczerpał i tyle. I od tego momentu ciągle dostawałem zapytania o to gdzie go kupić, kiedy będzie znowu albo czy nie mam jakieś elektronicznej edycji. Nie miałem, ale obiecywałem, że będzie. No i jest, po kilku latach, w końcu jest. Cieszę się niezmiernie, bo jego publikację z wielu powodów musiałem odraczać, ale udało się. Mam nadzieję, że nadal go chcecie i potrzebujecie. Tym razem jest lepiej wydany, większy, ma twardą okładkę ale sporo też się zmieniło w jego zawartości. Oto drugie wydanie poprawione. Tadam!

Wydaniem i dystrybucją zajęło się wydawnictwo Gaj, dzięki czemu z łatwością możecie go kupić w popularnych kanałach sprzedażowych oraz na Allegro:

https://allegro.pl/oferta/poradnik-poczatkujacego-wikliniarza-tomasz-kowal-10686853022Wiele zostało poprawione względem wydania poprzedniego. Treść uproszona na tyle na ile było to możliwe. Dodałem wiele rysunków, poprawiłem te mniej czytelne. Tam gdzie mieliście największe problemy ze zrozumieniem poszczególnych kroków dodałem kolejne, doprecyzowujące. Ten wydłużony czas powstawania miał tą zaletę, że miałem więcej sposobności na zbieranie i uwzględnianie waszych uwag.

Mam nadzieję, że czekanie się opłaciło i Poradnik pomoże wam odnaleźć drogę w plątaninie wiklinowych prętów. 

forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
auto: Tomasz Kowal
rok wydania: 2021
liczba stron: 96
format: A4
numer ISBN: 
wydawnictwo: Gaj


Tutaj możecie podejrzeć 20 pierwszych stron:
Poradnik Początkującego Wikliniarza Zajawka

Nie pozostaje mi nic innego, jak powiedzieć:
Nie pleć głupot- pleć z wikliny :-) 

A jeśli macie jeszcze jakiś uwagi do Poradnika to zapraszam do wyrażania ich w komentarzach. Kto wie- może kiedyś powstanie wydanie trzecie :-)

Rysuję od najmłodszych lat. W szkole zdarzało się, że niektóre zeszyty miały od tyłu więcej rysunków niż zapisanych lekcji od przodu. Przez lata fascynowały mnie różne sztuki wizualne. Poznałem fotografię, malarstwo, rzeźbę, grafikę komputerową i warsztatową, projektowanie i wiele innych, ale w sercu zawsze miałem rysunek. Zawsze dużą wagę przykładam do warsztatu. Lubię eksperymentować i nie cierpię zamykać się w konwenansach. Jak już coś robię, to robię to dobrze. Kowadło Artblog, to strona którą prowadzę od kilkunastu lat, jeszcze od czasów kiedy w całości pisałem ją ręcznie w htmlu. Robiłem wtedy wpisy na temat technik malarskich nie wiedząc nawet, że była to pierwotna forma aktywności, którą dzisiaj nazywamy blogowaniem. Dziś blogów jest tysiące, mimo to staram się, aby moja strona - podobnie jak twórczość - była rzetelna i autentyczna.

Moje Książki