Kraina Robotów - picturebook

  • Super User
  • Kategoria: Ilustracje
  • Odsłony: 7050

Gęsty rysunek, moc kolorów, głębia i duża zawartość szczegółów to podstawowe założenia, jakie postawiłem sobie rozpoczynając pracę nad tą zabawną książeczką. Jest to tzw. picurebook czyli książka w całości będąca ilustracją, a pojawiający się w niej tekst spełnia funkcję wprowadzenia i instrukcji obsługi. Tym razem będziemy mieść do czynienia z dość osobliwym światem robotów, w którym trzeba pomóc w różnych zadaniach młodemu robotowi imieniem Robik. Książka adresowana jest do dzieci, ale z doświadczenia wiem, że i rodzice świetnie się bawią pomagając rozwiązać zawarte w niej zadania.

A jeśli komuś podoba się na tyle, że chciałby przyozdobić wnętrze domu kolorową ilustracją z Krainy Robotów, to mam tu dla was małą niespodziankę: plakaty do druku (szczegóły na dole po rozwinięciu artykułu).

Add a comment

Czytaj więcej: Kraina Robotów - picturebook

Na tropie angielskich słówek - ilustracja do picture booka

  • Super User
  • Kategoria: Ilustracje
  • Odsłony: 4495

Pod koniec października 2017 w księgarniach ukaże się książka obrazkowa i słownik angielsko-polski "Na tropie angielskich słówek", której jestem współautorem. To pierwsze na polskim rynku połączenie picture booka ze słownikiem angielsko-polskim. Do książki wykonałem ilustrację dotyczącą miasta i zagadnień komunikacyjnych.

Add a comment

Czytaj więcej: Na tropie angielskich słówek - ilustracja do picture booka

"Miasto w chmurach, miasto pod ziemią" - książka dla dzieci

  • Kategoria: Ilustracje
  • Odsłony: 8887

Autorska książka w której czytelnik towarzyszy młodemu agentowi Tymkowi w poznawaniu dwóch przedziwnych miast- jedno znajduje się w chmurach a drugie pod ziemią. Wraz z bohaterem trzeba odnaleźć z miastach wiele przedmiotów, pomóc mieszkańcom w potrzebie oraz znaleźć cel główny czyli dwa zaginione procesory Alfa, które zostały ukryte gdzieś w miastach.

Książka jest nietypowa, bo ma formę harmonijki- można ją rozwinąć całą, albo przeglądać stronami. Poza tym jest dwustronna. Z jednej strony i w orientacji poziomej jest miasto w chmurach, a z drugiej strony, poziomo jest miasto pod ziemią.

Add a comment

Czytaj więcej: "Miasto w chmurach, miasto pod ziemią" - książka dla dzieci

The COGS

  • Kategoria: Ilustracje
  • Odsłony: 6586

Ta seria rysunków powstała w 2014 roku. Rysowanie takich przypadkowych, posplatanych ze sobą form kolistych ma działanie medytacyjne i relaksujące. Pozatym rysunki te nie angażują tak bardzo świadomego myślenia, tworzą się troche same, jakby podświadomie, dlatego mogę delektować się w tym czasie muzyką. I może to właśnie ona ma jakiś wpłym na ostateczną kompozycję i charakter poszczególnych prac.

Zapraszam do oglądania.

Add a comment

Zobacz więcej The CogsThe COGS

Rysuję od najmłodszych lat. W szkole zdarzało się, że niektóre zeszyty miały od tyłu więcej rysunków niż zapisanych lekcji od przodu. Przez lata fascynowały mnie różne sztuki wizualne. Poznałem fotografię, malarstwo, rzeźbę, grafikę komputerową i warsztatową, projektowanie i wiele innych, ale w sercu zawsze miałem rysunek. Zawsze dużą wagę przykładam do warsztatu. Lubię eksperymentować i nie cierpię zamykać się w konwenansach. Jak już coś robię, to robię to dobrze. Kowadło Artblog, to strona którą prowadzę od kilkunastu lat, jeszcze od czasów kiedy w całości pisałem ją ręcznie w htmlu. Robiłem wtedy wpisy na temat technik malarskich nie wiedząc nawet, że była to pierwotna forma aktywności, którą dzisiaj nazywamy blogowaniem. Dziś blogów jest tysiące, mimo to staram się, aby moja strona - podobnie jak twórczość - była rzetelna i autentyczna.

Moje Książki