Moje mapy w książce o kartografii

  • Kategoria: Blog
  • Odsłony: 5139

cartographics 0 l

Jest mi niezmiernie miło móc pochwalić się obecnością moich map w dużej publikacji książkowej na temat kartografi i designu. To zawsze cieszy, kiedy prace są doceniane i zauważalne, a tym bardziej kiedy zauważa je tak duże wydawnictwo jak SendPoints znajdujące się z drugiej stronie globu.

CARTOGRAPHICS: DESIGNING THE MODERN MAP to generalnie album książkowy o designu w mapach, kartografii i infografikach. Zawiera ponad 250 stron na których przedstawiono projekty 93 artystów z całego świata (moim mapom poświęcono aż 4 rozkładówki czyli 8 stron). 

Książka jest pięknie wydana, w twardej okładce i dużym formacie, który nie gubi detali zawartych wewnątrz projektów. Aż miło pooglądać. Książka przeznaczona na rynek międzynarodowy, ale u nas pewnie dostać będzie ciężko. 

Publisher/ Sendpoints
ISBN/978-988-14703-3-1
Binding/ Hardcover
Size/230*300mm
Pages/256
Language/English

 

opis wydawcy:

Cartographics is a beautiful combination of rational thinking and aesthetic pursuit. Widening the mere geographic positioning functionality of conventional map, modern map design highlights the diversity of visual representations and changing everyday needs. This book features the most creative and interesting map design projects from around the world to provide fresh inspirations to designers exploring infographic and cartographic design.

 

Add a comment

Samochody

  • Kategoria: Blog
  • Odsłony: 7077

Wbrew pozorom samochody nie są łatwym obiektem do rysowania. Ich obłości nastręczają wiele problemów z określaniem bryły. Przy ich rysowaniu świetnie sprawdza się zasada którą często powtarzał mój nauczyciel rysunku, że trzeba się oderwać od tego co wiemy na temat tego co rysujemy, i rysować to widzimy.

Bardzo podobają mi się stare samochody, niektóre można spotkać jeszcze na ulicach i parkingach. Albo w krzakach i rowach tak jak tą Avie A31. Czeska (czy raczej czechosłowacka) półciężarówka, która w latach 80-90 był stałym widokiem na naszych drogach. Wykorzystywana do prac wszelakich. Ta z mojego rysunku ostatnie swoje prace wykonywała jako pług.

Add a comment

Czytaj więcej: Samochody

Podsumowanie urban sketchingu- Katowice 2015

  • Kategoria: Blog
  • Odsłony: 6726

Koniec roku do dobry moment na podsumowanie naszych sketchingowych spotkań w Katowicach. Nie było ich może aż tak wiele, ale w ciagu tego pół roku udało się spotkać więcej razy niż się spodziewałem i zainteresować przy okazji tematem kilka osób. Zebrałem w tym wpisie chyba wszystkie swoje rysunki z tych urban sketchingowych spotkań. Mam nadzieję, że w 2016 będziemy kontunuować i oczywiście zapraszam do przyłączenia się.

Add a comment

Czytaj więcej: Podsumowanie urban sketchingu- Katowice 2015

Szkicowniki Moleskine

  • Kategoria: Blog
  • Odsłony: 16151

Nadszedł czas aby na Kowadle przetestować produkty kultowej włoskiej marki produkującej notatniki, terminarze i szkicowniki. To właśnie o szkicownikach będzie mowa. Cenione są bardzo w świecie artystów rysowników, często uważane są jeśli nie za najlepsze to na pewno za ścisłą czołówkę. Poddałem je testom i obserwacji pod kątem jakości i wykonania, ale najlepszy egzamin to jak zwykle po prostu normalne, codzienne użytkowanie. Szkicowniki Moleskine spisały się dobrze, a o ich zaletach teraz słów kilka. Zapraszam. 

Add a comment

Czytaj więcej: Szkicowniki Moleskine

Brush Pen Pentel - recenzja

  • Kategoria: Blog
  • Odsłony: 9107

brushpen titleBrushpen, czyli pisak pędzelkowy lub pióro pędzelkowe, jest narzędziem stworzonym raczej z myślą o kaligrafii, ale jego niewątpliwe zalety docenili również artyści rysownicy na całym świecie. Sama koncepcja połączenia pędzla i pisaka lub pióra jest bardzo stara, niemniej w Polsce narzędzie to dopiero podbija rynek artykułów plastycznych i kaligraficznych. Mnie oczywiście interesuje jego przydatność w rysunku. Zawsze testując nowe przybory staram się wyraźnie oddzielić te naprawdę przydatne i wartościowe, od zwykłych bajerów i gadżetów. W przypadku pisaków pędzelkowych od początku nie miałem wątpliwości, że jest to pomysł genialny, pozostawało tylko pytanie o jakość wykonania i funkcjonalność. Aby się przekonać, nie musiałem czekać długo i tak oto w moje ręce wpadł jeden z najlepszych pisaków pędzelkowych- Pentel Brushpen, na przykładzie którego przedstawię zalety tego sprytnego, małego pędzelka.

 pentel brushpen 3

Add a comment

Czytaj więcej: Brush Pen Pentel - recenzja

Rysuję od najmłodszych lat. W szkole zdarzało się, że niektóre zeszyty miały od tyłu więcej rysunków niż zapisanych lekcji od przodu. Przez lata fascynowały mnie różne sztuki wizualne. Poznałem fotografię, malarstwo, rzeźbę, grafikę komputerową i warsztatową, projektowanie i wiele innych, ale w sercu zawsze miałem rysunek. Zawsze dużą wagę przykładam do warsztatu. Lubię eksperymentować i nie cierpię zamykać się w konwenansach. Jak już coś robię, to robię to dobrze. Kowadło Artblog, to strona którą prowadzę od kilkunastu lat, jeszcze od czasów kiedy w całości pisałem ją ręcznie w htmlu. Robiłem wtedy wpisy na temat technik malarskich nie wiedząc nawet, że była to pierwotna forma aktywności, którą dzisiaj nazywamy blogowaniem. Dziś blogów jest tysiące, mimo to staram się, aby moja strona - podobnie jak twórczość - była rzetelna i autentyczna.

Moje Książki