Maczki - Mapa Spacerowo Przyrodnicza

 • Super User
 • Kategoria: Mapy
 • Odsłony: 1729

Trudno w to uwierzyć, ale w Sosnowcu są piękne i zielone tereny. Znajdują się one na obszarze, gdzie właściwie kończy się Śląsk a zaczyna Małopolska. Rozciągają się tu obszerne lasy i bory, a dzielnica Maczki stanowi niejako bramę do tych pięknych terenów, punkt początkowy dla spacerowiczów i rowerzystów. Ponieważ w ciepłych miesiącach wiele osób przyjeżdża i spaceruje w tych okolicach, powstał pomysł, aby zrobić krótką trasę, która pokaże zarówno te zielone tereny jak i kilka historycznych obiektów. Trasa ta ledwo zahacza o wspomniane lasy, ale powinno wystarczyć jeśli ktoś chce zrobić sobie lekki, krótki i przyjemny spacer. 

Add a comment

Czytaj więcej: Maczki - Mapa Spacerowo Przyrodnicza

Hobbit - There and Back Again

 • Kategoria: Mapy
 • Odsłony: 26848

Map of Hobbit-There and Back Again is my third work inspired JRR Tolkien literature. Map covers the area where the "Hobbit" takes place, from the Shire to the Lonely Mountain. Map was draw from February to July 2012. It was an extreme experience. Oryginal size: 20x40inch, technique: pencil, crayons, fineliners, calligraphic pens, paper, graphic tablet, psx.

Mapa Hobbit-There and Back Again to trzecia już mapa inspirowana literaturą J.R.R. Tolkiena. Mapa obejmuje obszar na którym dzieje się akcja Hobbita, czyli tereny od Shire aż po Samotną Górę. Mapa powstawała od lutego do lipca 2012r. Wymiary: 50x100cm, technika: ołówek, kredki, finelinery, pisaki kaligraficzne, papier.  

Add a comment

Read More and see proccesing of Hobbit MapHobbit - There and Back Again

Mapa Katowic

 • Kategoria: Mapy
 • Odsłony: 11953

Po mapach do literatury Tolkiena przyszedł czas na kolejną, tym razem przedstawiającą prawdziwy teren. Kiedy dostałem propozycję narysowania mapy Katowic nie zastanawiałem się długo, no bo nad czym się zastanawiać- świetne zlecenie- po poprzednich mapach nie mógłbym nie podjąć takiego wyzwania. A teren nie byle jaki- śródmieście największego miasta na Śląsku w obecnej, a nawet przyszłej postaci, no bo należy uwzględnić  prowadzone masowo inwestycje budowlane w stolicy województwa. W każdym razie projekt ten okazał się szybko o wiele trudniejszy niż mi się na początku wydało, co wcale mnie nie zniechęciło, a tylko stworzyło problemy z czasem jego realizacji. Koniec końców mapa została narysowana a zleceniodawca jest zadowolony.

Add a comment

Czytaj więcej: Mapa Katowic

Mapa Ennorath- Śródziemie

 • Kategoria: Mapy
 • Odsłony: 54491

 Jest jedyną mapą łączącą w sobie dużą dokładność z atrakcyjnością wizualną i polskie tłumaczenie nazw. Tłumaczenia opracowane zostały na podstawie książki Arkadiusza Kubali : "Przewodnik po nazwach miejscowych Śródziemia", oraz przy współpracy tolkienistów z forum dyskusyjnego "Elendili"  (szczególnie podziękowania dla Ryszarda Derdzińskiego).

Tengwar dookoła jest quenijskim tekstem będącym tłumaczeniem fragmentu Valquenty:

"oni zaś grali i śpiewali Wielką Muzykę przed jego obliczem. Z tej muzyki począł się Świat, Ilúvatar bowiem nadał pieśni Ainurów postać widzialną i ujrzeli ją jak światłość w ciemnościach. Wielu z nich zakochało się wówczas w piękności świata i jego historii, gdy zobaczyli, jak się rodzi i rozwija w objawionej im wizji. Dlatego Ilúvatar obdarzył ich wizję rzeczywistym Bytem, osadził ją pośród Pustki i zesłał Tajemny Ogień, aby się wiecznie palił w sercu Świata, który został nazwany Eä." (Silmarillion, str. 23)

Add a comment

Czytaj więcej: Mapa Ennorath- Śródziemie

Arda Tatya Randasse - Arda w Drugiej Erze

 • Kategoria: Mapy
 • Odsłony: 12521

Mapa Ardy obejmująca Aman (Błogosławione Królestwo) i Ennor (Śródziemie) oraz Numenor, w erze drugiej. Nacisk został położony na Aman i lokalizacje siedzib Valarów, oraz istotne w tym czasie miejsca. To pierwsza (i prawdopodobnie jedyna) tego typu mapa dotycząca Ardy, zrobiona w oparciu o mapy K.W.Fonstad, Encyklopedię Śródziemia R.Foster i dzieła Tolkiena oczywiście, oraz przy pomocy tolkienistów z forum Elendili (szczególne podziękowania dla Przemysława Szulca (Freyr) oraz Mateusza Gwiazdy(Nenya). Wyróznia się dużą dokładnością oraz w ślad za mapą Ennorath, plastycznym potraktowaniem tematu. Tengwar dookoła to fragment z Silamarillionu zapisany w quenyi :
"Przez długie wieki Valarowie cieszyli się światłem Drzew za Górami Amanu, podczas gdy Śródziemie leżało w półmroku pod gwiazdami".

Add a comment

Czytaj więcej: Arda Tatya Randasse - Arda w Drugiej Erze

Rysuję od najmłodszych lat. W szkole zdarzało się, że niektóre zeszyty miały od tyłu więcej rysunków niż zapisanych lekcji od przodu. Przez lata fascynowały mnie różne sztuki wizualne. Poznałem fotografię, malarstwo, rzeźbę, grafikę komputerową i warsztatową, projektowanie i wiele innych, ale w sercu zawsze miałem rysunek. Zawsze dużą wagę przykładam do warsztatu. Lubię eksperymentować i nie cierpię zamykać się w konwenansach. Jak już coś robię, to robię to dobrze. Kowadło Artblog, to strona którą prowadzę od kilkunastu lat, jeszcze od czasów kiedy w całości pisałem ją ręcznie w htmlu. Robiłem wtedy wpisy na temat technik malarskich nie wiedząc nawet, że była to pierwotna forma aktywności, którą dzisiaj nazywamy blogowaniem. Dziś blogów jest tysiące, mimo to staram się, aby moja strona - podobnie jak twórczość - była rzetelna i autentyczna.

Moje Książki